2021 Trend Duvak Modelleri

Duvağın en az gelinlik kadar önemli bir aksesuar olduğunu her gelin adayı bilir ve 2021 trend duvak modellerini çoktan incelemiştir. Bazı kültürlerde duvağın gelini kötü ruhlardan koruduğuna inanılırken, bazı kültürlerde de gelinin saflığının ve temizliğinin simgesi olarak görülür. Şimdi gelelim duvak seçimine.

Göz alıcı ve çarpıcı bir duvak seçmek için gelinliğin modeli, gelin adayının yüz tipi hatta düğün mekanın görseli seçimde etkili olacaktır.

Duvak bir aksesuardır ve gelinliğini tamamlamalı ama asla gelinliğini gölgede bırakmamalıdır. Yani gelinliği destekler bir özellikte olmalıdır. Mesela gelin adayı sade bir gelinlik tercih etti ise, isterse aynı sadeliği devam ettirip duvağı da sade seçebilir ya da taş işlemeli, boncuk işlemeli veya dantel detaylı bir duvakla gelinliğini hareketlendirebilir.

Tam tersi gösterişli ve işlemeli bir gelinlik için ise hareketli bir duvak seçimi doğru olmayabilir. Duvak uzun sade ve az işçilikli seçilirse göz yormayan ve şıklığı tamamlayan bir aksesuar olarak kullanılabilir.

Duvak çeşitleri olarak kuş kafesi ve omuz hizasındaki kısa duvakların yanı sıra, katedral tipi kuyruklu uzun duvakların hem kısa hem uzun gelin adayları için güvenli birer seçenek olacağını belirtelim.

Bir de duvak seçimini yaparken kullanılacak diğer gelin aksesuarlarıyla da uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin; hem gelin tacı kullanıp hem de duvak takılacaksa bu iki aksesuarın birbirini tamamlaması gerekir. İhtişamlı kristal taşları olan bir prenses gelin tacı ile inci işlemeli duvak takmak yerine sade tül bir model kullanmak daha doğru olacaktır.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder