Birlikte Eski Perdelerinizi Değerlendirmeye Ne Dersiniz? Bu Fikirlere Bayılacaksını!

Birlikte eski perdelerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Bu fikirlere bayılacaksınız

Eskiyen perdelerinizi çöpe atmak istemiyor fakat nasıl değerlendireceğinizi konusunda bir bilgiye sahip değilseniz bu içerik tam da sizin için hazırlanmıştır. Bilgiler işinize yarayacaktır. Artık tarzınıza uymadığı ya da eskidiği için değiştirmek istediğiniz perdelerinizi onlarca farklı şekilde yeniden kullanabilir hale getirebilirsiniz. Bunlardan birkaçını sizin için araştırdık ve listeledik. Haydi gelin birlikte göz atalım!

Dantel ve gipür detaylarıyla tül perdeler, kaliteli ve ağır kumaşlarıyla ışıldayan fon perdeler ya da güneşlikler yeniden tasarlanıyor! Sıkıldığınız ya da eskiyen perdelerinizi yenilemek istiyor olmak tabi ki hakkınız ve tercihinizdir. Farklı bir deneyim yaşamak istiyor iseniz devir tasarruf devri diyoruz ve eskiyen hiçbir şeyi çöpe atmıyoruz. Kullanmadığınız eşyaları satmak yerine bağışlamakta bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Bağışlamak da mümkün değilse eski eşyaları yeniden yorumlayarak kullanabilir hale getirebilirsiniz. İşe perdelerden başlamaya ne dersiniz?

Dantelli Perdeden Sineklik mi Olurmuş Demeyin Bir Deneyin!

Eskiyen tül perdelerinizi balkon kapılarında sineklik olarak kullanmak akla gelen ilk seçeneklerden biri olabilir. Kapınızın şekline göre kesip kenarlarını hazırladığınız tül perdeyi, balkon kapısının üzerine taktığınızda nostaljik ve orijinal bir tasarıma elde edebilirsiniz. Perdeyi alanın kapısına göre takmak için korniş ve perde ruletlerinden faydalanabilirsiniz. Kapı üzerinde korniş görmek hoşunuza gitmiyorsa yapışkanlı bantlar ya da vidalardan yardım alabilirsiniz. Perdeyi dik şeritler halinde keserek saçaklı modelde de kullanmanız oldukça şık bir görüntü elde etmenize sebep olacaktır.

Fon Perdelerden Kırlent Yapmaya Ne Dersiniz?

Tüm fon perde kumaşları genellikle çok kaliteli ve ağır kumaşlardır. Bu kaliteli kumaşları koltuklarınızı ya da diğer mobilyalarınızı renklendirmek için gelin kolları birlikte sıvayalım. Fon perde kumaşını bir terziye götürüp istediğiniz boyutta kırlent kılıfları diktirebilir ya da dikişten anlıyor iseniz istediğiniz boyutlarda kırlentler biçerek kendiniz dikebilirsiniz. Tercihe göre çocuk odası ya da balkonlarda minder yüzü olarak da kullanabilirsiniz. Minder yüzü yaparken kumaşı hem dekor amaçlı hem de görsel açıdan düğmelerle sabitlerseniz çok daha profesyonel ve şık görüntüler elde edebilirsiniz.

0’A Yakın Maliyetli Etekler ve Elbiseler Dikin!

Tül perdelerle bu işi yapmak zorlayıcı olsa da imkansız değildir. Tül detaylı bir etek üzerinizde çok şık duracaktır. Güneşlik ve fon perdeler kıyafet dikmek için oldukça uygun yapıya sahiptirler. Perde kumaşının kalınlığını, kumaş yapısı dikkate alarak mevsime göre kıyafetler dikebilirsiniz. Özellikle yumuşak fon perdelerden etek ya da gömlek kumaşı olarak kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Güneşlikler yapısından dolayı ayrıca iç göstermeyen beyaz bir gömlek elde edebilirsiniz. Kumaşınıza uygun tasarımı bulduğunuzda ihtiyacınızı olan tek şey bir dikiş makinesi ve hünerli elleriniz ya da mahallenizin emektar terzisi!

Eski Perdelerden Yeni Masa Örtüsü!

Pamuklu ya da polyester fark etmez tüm perdelerinizi masa örtüsü olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Tül perdeleriniz ile şık davet masalarınıza romantik bir dantelli örtü, fon perdelerinizle ise kaliteli bir masa örtüsü üretebilirsiniz. Masa boyutuna göre keseceğiniz perdenin dört kenarını iki parmak kalınlığında dikiniz. Aksi takdirde sökülmeler oluşur ve masa örtüsü çirkin bir görünebilir. Eğer dikdörtgen ya da kare bir masanız varsa, örtü uçlarına püsküller ekleyerek masa örtüsüne farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Kalan kumaşlar da boşa gitmemeli! Onları da dikkatle kesip kenarlarını dikerek müthiş suplalar olarak kullanabilirsiniz. Seçenekler bitti mi? Hayır. işi bir tur ilerletip kalan perdeleri runner olarak da kullanabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar kolay ve pratik. Yapacağınız bu tür ufak dokunuşlar evinizin havasını değiştirdiği gibi bütçenize de katkıda bulunacaktır.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder