Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Tüyoları!

Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Tüyoları!

Çok daha fit ve şık görünmek için doğru giyim teknikleri uygulandığında başarabileceğinizi biliyor muydunuz? Rahatsız olduğunuz noktalardan vurguyu uzaklaştırarak gereken noktalara vurgu yapıp çok daha etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tüm ipuçları bu yazıda.

Öncelikle büyük beden bir kadın olmanın sizi üzmesine ve kısıtlamasına izin vermeyin. Kimseye güzellik standardı borcunuz yok! Sizin fiziksel özelliğiniz ve siz yapan detaylarla harikasınız ve bunu ne kilonuz ne de başka bir şey değiştiremez. Fakat siz bu durumdan rahatsızsanız ve bir şeyler yapmak istiyorsanız bu tüyoları kombin yaparken çok işinize yaracaktır. Haydi, birlikte bir göz atalım!

Kalın Bele V Yaka Çözümü!

Pek çok kadının şikâyetçi olduğu kalın bel problemi, V yaka kullanarak çözülebileceğini biliyor muydunuz? Eğer omuzlarınız belinize göre daha küçük ve dik ise vurguyu omuzlara yapmak doğru adım olacaktır. V yakalı kıyafetler odağı yukarıda tuttuğu için göbek bölgenizin kalınlığını gizlemeye neden olacaktır. Ayrıca, giydiğiniz V yaka gömleğin bel altından genişlemesi de kalın beli gizleyecektir.

Daracık Ya Da Aşırı Bol Kıyafetlerden Kaçının

Kombin oluştururken yapılan en büyük hata her zaman aşırıya kaçmaktır. Bol kıyafetler daha da şişman gösteriyor diyerek daracık giyinenler de, dar kıyafetler memnun olmadığım bölgelerimi açığa çıkarıyor diyerek aşırı bol giyinenler de yanlış yapmaktadır. Asıl dikkat edilmesi gereken; kıyafetin hangi bölgesini bol hangi bölgesini dar bırakacağına karar vermektir. Kollarınız kilolu ama beliniz şekilli ve düz ise, lale ya da truvakar kollu bir elbise ile kollarınızı bol bırakarak saklayabilirsiniz. Bel kısmında ise çok dar olmamak kaydıyla üzerinize tam olan bir kesim tercih etmelisiniz. Özetle, gizlemek istediğiniz alanlarda bol kesimler yanıltıcı görev üstlenirken memnun olduğunuz alanlarda kullandığınız dar kesimler sizi daha ince gösterecektir.

Dekoltenizi Dikkatli Seçin!

Dekolte seçimine karar verirken alt beden ve üst beden olarak iki parça halinde düşünmelisiniz. Hangi bölgeniz daha ince ise, dekolteyi o bölgeden vermek görünüşte denge sağlamanıza sağlar. Üst bedenden kilo alan bir kadınsanız fakat alt bedeniniz inceyse diz üstü ya da mini kıyafetler sizi daha şık gösterecektir. Kalın bacaklardan şikayetçiyseniz fakat küçük omuzlara ve ince bele sahipseniz üst kısmı dekolteli elbiseler tercih etmeniz gerekmektedir.

Kumaş Seçimine Dikkat Edin!

Bazı kumaşlar çok riskli olabilir. Bunların farkında olarak yaptığınız alışverişler, çok daha fonksiyonel bir gardırop oluşturmanızı sağlar. Saten gibi parlak ve vücuda yapışma eğilimi olan kumaşlar, büyük beden grupları için yanlış seçimlerdir. Bu tarz kumaşlar vücudunuzun en kilolu yerini dikkat çekici şekilde saracaktır. Şifon tarzı dökümlü kumaşlar ise tam tersi etki yaratarak dökümlü duruşundan, doğru kullanıldığında oldukça şık bir görüntü kazandıracaktır.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder