İşte En Şık Örgülü Saç Modelleri

İşte En Şık Örgülü Saç Modelleri

Örgülü saçların romantik havasından ve kırsal tarzından vazgeçemeyenler buraya toplansın. Binlerce yıldır tüm dünyada kullanılmasına rağmen modası asla geçmeyen örgü, modernize edilmiş modellerle popüler kalmaya her daim devam ediyor. Siz de farklı örgülü saç modelleri denemek istiyorsanız bu yazıyı gelin birlikte inceleyelim.

Toplu ya da salık saç fark etmez, her ikisinde örgü modeli kullanabilirsiniz. Dilerseniz klasik modelleri olduğu gibi uygulayabilir, dilerseniz de farklı ve modern yorumlarla modelleyebilirsiniz. İşte sevenleri için hazırladığımız en şık örgülü modelleri.

Örgülerle Bezeli Topuz

Özellikle kır düğünü konseptinde sıklıkla karşımıza çıkan örgülü topuzlar, kırsal tarza mükemmel bir görsel oluyor. Çiçeklerle ve taçlarla birlikte kullanıldığında eşsiz bir tarz oluşturan örgüler, özellikle düğün sezonu için ideal bir görüntü oluşturuyor. Temelde farklı boyutlardaki birkaç örgüyü arkada birleştirme mantığına dayalı olan örgü topuzlar, kuaföre ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz basit modellerden.

Modern Örgüler

Farklı bir saç örgüsü denemek isteyenler için ideal olan modern örgüler, saç diplerinizi geometrik olarak ayırarak ve kalan kısımları örerek tamamlayabileceğiniz, çok kolay gibi görünseler de emek ve dikkat isterler. Bir başkasından yardım alarak daha rahat uygulayabileceğiniz bu modellerle sizi oldukça şık gösterecektir.

Örgü Çelengi!

Saçlarında bir papatya çelengi taşımayı kim istemez ki? Papatya çelenginden daha fonksiyonel olan çelenkli saç örgüleri, romantik saç modelleri arasında oldukça tercih edilen modellerinden birisidir. Hafif salaş olarak kullanıldığında çok doğal görünen bu model, hem özel günlerde hem de günlük hayatta oldukça sık tercih edebileceğiniz bir modeldir. Özel günlerde çelenkli saç örgülerinin arasından geçen aksesuarlar kullanarak dikkat çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Afrika Örgüsüyle Asi Görünüm!

Oldukça cesur örgü modellerinden biri olan Afrika örgüleri ya da diğer ismiyle rastalar, ilk bakışta tüm dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Bizden söylemesi! Havalı göründüğü ve kullanan kişiye asi bir tarz kattığı aşikar olan rastalar, mevcut saçın sentetik saç eklentileriyle ince ince örülmesiyle yapılmaktadır. Sentetik saç eklemesi olduğu için boyaya ihtiyaç duymadan rastalı saçlarınızı renkli olarak da tercih edebilirsiniz. Kendi içinde pek çok farklı modele sahip olan rastalar, yalnızca profesyonel ellerde yaptırılırsa doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Evde kendiniz yapmaya kalktığınızda neyle karşılaşacağınızı tahmin bile etmek istemiyoruz.

Asya Tarzı Örgüler

Çoğunlukla topuz modelleriyle karşımıza çıkan Asya tarzı örgüler, yine eklerle yapılan saç modellerindendir. Saçın ense üzerinde kat kat örgülerle toplanması ve iğne şeklindeki bir tokayla tutturulması temeline dayanan bu örgüler, itiraf etmeliyiz ki çok modern aynı zamanda asil durmaktadır. Asya tarzı saçlarda örgüler, salık modellerde de kullanılırlar. Bu modeller, atkuyruğu ya da salaş şekilde bağlanmış bir saçın aralardan örülmesi ve aksesuarlarla bezenmesiyle elde edilir.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder