Saç Bakımda Kullanılan Yağlar

Saç Bakımda Kullanılan Yağlar

Kadınlar ve erkeklerin ortak dertlerinden biridir saç bakımları. Saçların dökülmesi, kepeklenmesi, solgun ve hacimsiz olması günlük yaşantıda oldukça sıkıntılı bir konudur. Bu sorunlara bazen doğru seçilmemiş bir şampuan da sebep olabilmektedir. Her zaman doğanın nimetlerinden yararlanmanın en faydalı yöntemlerden olduğunu düşünüyor ve şampuanlarınıza doğal yağlarla ekstra güç katmak istiyorsanız bu yazı tamda size göre!

Şampuanınıza bu yağlardan birini eklediğinizde faydasına sizde inanamayacaksanız!

Argan, lavanta, badem gibi ürünler sıklıkla cilt bakımında yer almaktadır. Bu yağlar ve daha fazlasının şampuana ilave edildiğinde gösterdikleri etkileri gelin, beraber gözlemleyelim.

Şampuanlarda Eklenebilecek Esansiyel Yağlar

Lavanta Yağı

Kokusuz şampuanların içerisinde ekleyebileceğiniz lavanta yağıyla aromaterapik bir banyo deneyimi yaşayacaksanız. Şampuanınızın içerisine 10 damla eklemeniz yeterli olacaktır. Lavanta yağı ayrıca saç dökülmesi büyük oradan azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca kepek gibi sorunlara çözüm olabileceği gibi saçlarınızın daha hızlı uzamasına da yardımcı yağlardan biridir.

Badem Yağı

Badem Yağı en çok bilinen yağlardan biridir. Saç dökülmesi ve saçların güçlendirilmesi için sıklıkla tercih edilen bir üründür. Direkt saça sürüldüğünde saçı hem yağlı gösterir hem de saçtan temizlemek oldukça zordur. Bu nedenle şampuanınıza ekleyebileceğiniz 7-8 damla badem yağı saçınıza nem kazandırarak daha parlak bir görünüme kavuşturacaktır.

Argan Yağı

Son dönemde oldukça popüler olan Argan yağı Fas’ta üretilen değerli yağlardandır. Etkisini görmek için az bir miktar kullanmanız yeterli olacaktır. Eşit miktarda 4 damla kadar argan yağı ve zeytinyağını şampuanınızın içerisine ekleyerek parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Biberiye Yağı

Kepek ve saç dökülmesini engellemek için kullanabileceğiniz biberiye yağını tek başına da oldukça etkili bir yağdır. Fakat daha aromatik bir koku elde etmek isterseniz argan ve zeytinyağıyla karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Hint Yağı

Hint yağını saçlarınızın hızlı uzaması, beslenmesi, dökülmesinin azalması ve saçtaki beyazların azalması için kullanılabileceğiniz biliyor muydunuz? Şampuanınıza ekleyebileceğiniz 20 damla kadar hint yağı ile mucizeye tanık olun.

Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağı saç köklerini besleyerek dökülmesini engeller ve yeni saç oluşumunu hızlandırır, saç köklerinin uyarılması sonucu saç uzamasını da hızlanır. Yağı bir şişe şampuanın içerisine 25 damla kadar ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ardıç Yağı

Eğer saç derinizde egzama gibi bir cilt problemi varsa antiseptik özelliklere sahip ardıç yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. 10 damla ardıç yağı, 5 damla biberiye ve 5 damla zeytinyağını şampuanınıza ekleyi, kullandığınızda kısa sürede farkı fark edeceksiniz.

Ceviz Yağı

Ceviz içerdiği omega-3 gibi besleyici yağlarla saç derinizi ve saç köklerini besleyecektir. Şampuanınıza ekleyeceğiniz 15 damla ceviz yağı ile sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Kekik Yağı

Kekik yağı saç derisinde kan akışını hızlandırır. Bu sayede saçlar daha iyi beslenir ve saç dökülmesini engeller. 20 damla kekik yağını şampuanınıza ekleyerek kullanınız ve kısa sürede farkı gözlemleyiniz.

Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağı özellikle saç dökülmesi ve kepek üzerinde oldukça etkili bir yağdır. Şampuanınıza 15-20 damla çörek otu yağı ilave ederek düzenli aralıklarla kullanırsanız tesirini kısa sürede göreceksiniz.

Etiketler:
Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder