Sağlıklı Kilo Verme

Kilo sorunu hemen hemen 5 kişiden 3’ünün yaşadığı bir sorundur. Araştırmalara göre insanların büyük bölümü yaşadığı sağlık sorunlarını kilo problemi nedeniyle yaşıyor. Farkında olmadan hormonlarımızı etki altına alan ve sağlığımızı tetikleyen durumların arasında başlıca sorun kilo problemi olarak biliniyor. Bu yönde ilk yapacağımız atılım sağlıklı kilo verme yöntemlerini araştırmak olurken bir yandan da dikkatli tercih yapmak olacaktır.

Tercihler insan hayatını her zaman etkileyen bir şeydir. İyi ve kötü klişeleşmiş durumlar şeklinde bilinse de hayatımızın her noktasında büyük etki yaratmaktadır. Bu yüzden ilk önce ucuz olmasına değil kullanılabilirlik yönüne bakılmalıdır.

Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde kilo vermenin yolları mümkün olduğunca en üst düzeyde tercih edilen başlıca yöntemdir. Çünkü iş hayatı, yorgunluk, tempolu bir yaşam veya imkânlar doğrultusunda her insanın spor salonuna gittiğini söyleyemeyiz. Bu yüzden başlangıç rotanız sağlıklı beslenme adına araştırma yapmaktır. Araştırma yaparken mutlaka gözünüze çarpacak ürünlerle karşılaşmanız mümkündür.

Gıda takviyesi diyeceğimiz bu ürünler bitkisel çaylar olabilir. Ya da bir diyet programı olabilir. Burada yapmanız gereken ilk şey size gerekli olanı seçmektir. Yani kilonuzla birlikte artış gösteren bir sağlık rahatsızlığı varsa öncelikle hekim kanalıyla adım atmalısınız. İkinci olarak kesinlikle orijinal olduğunu kanıtlamamış ürünleri tercih etmemenizdir. Sadece reklamlara aldanarak birçok kişinin hüsran dolu sonuç aldığını düşünürseniz durumun ne derece ciddi olduğunu anlayabilirsiniz.

Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermenin de belli kuralları vardır. Unutmayın ki hiçbir şey yapmadan, hareketsizlik ve uyku düzeni bozukluğu beraberinde de kilo verirsiniz. Fakat bu durum bir süre sonra sağlığınızı da bozmaya başlar. Tetikleyici alkol ve sigara da kullanılıyor ise emin olun ki çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmanız mümkündür.

Organik beslenme şekli her zaman en sağlıklı beslenme şeklidir. Ürünün nereden nasıl geldiğini bilirsiniz. Faydalarını hissedersiniz. Nasıl kilo verilir sorgulamasında sağlıklı şekilde ve dengeli oranla kilo vermek isteyen kişiler için önerimiz gıda takviyesi ürün kullanmaları gerektiğidir. Çünkü gıda takviyesi ürünler zayıflatır ve açlığı yatıştırır. Ayrıca sağlık yönünden faydaları çoktur.

Daha fazlası ve danışmanlık için Hikmet Baysal ile iletişime geçebilirsiniz

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder