Strobing makyaj nedir? Püf noktaları bu yazıda!

Strobing makyaj nedir? Püf noktaları bu yazıda!

Yepyeni bir kontürleme tekniği denemeye hazır mısınız? Strobing makyaj tekniği ile ışıl ışıl parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Doğru ürünler ile uyguladığınız strobing makyaj, doğal ve estetik bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır. Son günlerin trend makyaj tekniği strobing ile stilinizi oluşturun.

Islak görünümlü makyaj olarak bilinen strobing makyaj tekniği ile yüzünüzün yapısını vurgulayarak bu teknik ile nemli ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal görünümünüzün altını çizen makyaj ile ışığın gücünü gösterebilirsiniz.

Doğru Ürün Seçimi!

Strobing makyaj tekniğinde amaç, cildinize doğal bir parlaklık kazandırmak olduğu için simli ve parlak ürünlerden kaçınmalısınız. Cilt yapınızı tanıdıktan sonra ürün seçimi yapabilir ve hayallerinizi süsleyen strobing makyaja deneyimini yaşayabilirsiniz. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, pudra ya da mat bitişli sıvı formda aydınlatıcıları tercih ederseniz daha doğru bir sonuç alırsınız. Ten renginiz ile uyum gösteren aydınlatıcılar, istediğiniz görünümü yakalamanıza yardımcı olacaktır. Koyu bir ten rengine sıcak tonlar yakışırken açık ten rengine de soğuk renkler uyum sağlamaktadır.

Doğal Bir Strobıng Makyaj Nasıl Yapılır?

Strobing makyaja hazırlanırken, vurgulamak ve parlatmak istediğiniz yerleri belirleyip diğer bölgeleri mat tutmalısınız.

Cildinizin renk dengesini eşitlemek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için uyumlu bir BB krem seçerek BB krem uygulaması ile başlayalım.

Sezon tonlarını da dikkate alarak tercih ettiğiniz, teninizin rengine uyum gösteren allığı elmacık kemiklerinizin uygulayın.

Son adım olan; başrol oyuncusu aydınlatıcıyı doğru uygulamaya özen gösterin. Cilt renginize uygun aydınlatıcıyı kaş kemiği, elmacık kemiklerinin üzeri, burun köprüsü ve kaşlarınızın üzerine sürmelisiniz. Göz makyajını tamamlayıp rujunuzu da sürdükten sonra işlem tamam!

Tekniği Nerede Uygulayabilirsiniz?

Strobing makyaj tekniğini dilerseniz özel bir gecede dilerseniz de günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Romantik kır düğünleri, havuz başı ya da salon düğünlerinde rujunuzun rengi ile ortama uyum sağlayabilir, dikkat çekici bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Göz Ve Dudak Makyajınız İle Büyüleyin!

Odak noktasının cilt olduğu strobing tekniğinde göz ve dudak makyajınıza da dikkat çekerek daha çekici bir sonuç elde edebilirsiniz. Zevkinize ve stilinize göre tercih edebileceğiniz göz ya da dudak makyajı ile bulunduğunuz ortamın yıldız siz olun. Pastel tonlarda far ve maskara uygulayarak doğallığınızı katbekat artırarak ya da bordo, siyah ya da kırmızı gibi koyu tonları seçerek iddialı bir görüntü elde edebilirsiniz. Göz ve dudak arasındaki dengeyi korumaya özen gösterin! Önemli olan, ortaya çıkarmak istediğiniz bölgenizi seçip doğru ürün ve tekniği kullanmak. Hepsi bu kadar kolay!

Püf Nokta!

Püf noktaları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda, istediğiniz görüntüyü elde etmeniz oldukça kolay olur. Aydınlatıcının önemli olduğu teknikte, fırça seçiminizin bölgeye göre yapılması gerekmektedir. Fırça çok büyük ya da küçük olduğunda, ortaya yanlış sonuçlar çıkacaktır. Yağlı bir cildiniz varsa, makyaja başlamadan önce mendil ile aşırı parlama yapan bölgeleri temizleyerek, dengeleyebilirsiniz.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Yorum Yap

Gönder